K první dopravní nehodě tří osobních vozidel na třídě Svobody vyjížděli olomoučtí dopravní policisté v neděli krátce před půl třetí odpoledne.

Pětapadesátiletý šofér fabie přijel ve směru od Riegrovy ulice na křižovatku Barvířské ulice a třídy Svobody. Tam se zařadil za automobil Volkswagen Passat, jehož řidič chtěl odbočit z Barvířské na třídu Svobody.

„Řidič fabie tam měl nechtěně pustit pedál spojky, pak popojel a narazil do zadní části vozu passat. Poté začal couvat a narazil do vozidla Škoda Rapid, které stálo za ním. Místo nehody se rozhodl opustit a začal ujíždět po třídě Svobody směrem k tržnici,“ popsal řádění opilého šoféra policejní mluvčí Libor Hejtman.

Nehoda v neděli 19. prosince 2021 na Mohelnickém kopci. Řidič Mercedesu Vito čelní náraz nepřežil
Tragédie na Mohelničáku: škodovka vletěla do protisměru, druhý řidič nepřežil

Na další křižovatce třídy Svobody s Havlíčkovou ulicí však šofér fabie opět havaroval. Křižovatku tam projížděl rovně po tramvajovém pásu a na červenou.

„Střetl se s vozidlem značky hyundai, které jelo na zelený signál ´volno´ zprava od Havlíčkovy ulice. Ani po tomto nárazu řidič fabie nezastavil a pokračoval dál v jízdě po třídě Svobody. Po pár metrech dojel k tramvajové zastávce u tržnice, kde nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozidla značky ford, které před ním právě zpomalovalo. Až pak se řidič fabie rozhodl v jízdě dál nepokračovat a zůstal na místě,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté u pětapadesátiletého muže provedli dechové zkoušky na alkohol, které byly pozitivní, nadýchal 2,75 a 2,65 promile alkoholu. Zjistili také, že před časem přišel o řidičské oprávnění.

„Viník nehod uvedl, že mu zákaz řízení skončil, ale zapomněl si zažádat o vrácení řidičského oprávnění,“ poznamenal Libor Hejtman.

Nehody se obešly bez zranění, celkovou škodu na vozidlech policisté odhadli na 160 tisíc korun. Řidiči hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky šest měsíců až tři léta vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.