Na křižovatce u supermarketu Albert na třídě Kosmonautů se po půl desáté ráno srazil Ford Focus s tramvají jedoucí směrem od hlavního nádraží. Havárie zablokovala dopravu od nádraží na Envelopu a k tržnici, opačný směr byl průjezdný.

Přes Envelopu k tržnici nejezdily tramvaje zhruba do půl jedenácté, soupravy dopravní podnik odkláněl přes centrum.

Výsledky předběžného vyšetřování policistů uvádějí jako viníka nehody šoféra fordu, který na křižovatce odbočil do zakázaného směru.

„Řidič jel zhruba o půl desáté od hlavního nádraží po třídě Kosmonautů a na světelné křižovatce u osupermarketu Albert se rozhodl odbočit vlevo. V tomto místě je však zákaz odbočení,“ vysvětlila mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Vůz poté skončil pod právě projíždějící tramvají, která jela ve stejném směru. Řidička soupravy již neměla možnost zareagovat.

„Dvaatřicetiletý řidič utrpěl jen odřeniny, takže jsme jej nemuseli ani transportovat do nemocnice. V tramvajové soupravě se při srážce také nikdo z cestujících nezranil,“ informoval Jan Weinberg z krajské záchranné služby.

„Vyšetřovatelé předběžně vyčíslili škodu na osobním vozidle na sto tisíc korun, na tramvajové soupravě je škoda minimální. Zhruba deset tisíc,“ doplnila mluvčí olomouckého dopravního podniku Magdaléna Kopřivová.