Neštěstí se stalo kolem deváté hodiny ráno. Řidič octavie jel od Topolan směrem na Křelov a na kluzké silnici dostal smyk.

„Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu namrzlé vozovky. Při průjezdu levotočivou zatáčkou se s vozem dostal do protisměru. Následně se smykem vrátil do svého pruhu, vyjel vpravo mimo komunikaci a přední částí narazil do kmene stromu,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Osmačtyřicetiletý řidič octavie utrpěl vážná zranění, kterým bohužel na místě podlehl.

„Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 300 tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření,“ dodala policejní mluvčí.

Na místo tragické nehody vyjížděla záchranná služba a olomoučtí profesionální hasiči.

„Asistovali jsme záchranářům při resuscitaci vážně zraněného řidiče, který i přes veškerou snahu zasahujících zraněním podlehl,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Na stejném místě se tragická nehoda stala také v pátek 30. prosince 2022. Rovněž po nárazu do stromu zde tehdy zemřel padesátiletý řidič, který jel sám směrem od Topolan do Křelova.

„Při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost podmínkám a svým schopnostem. Najel na pravou krajnici a narazil do stromu. Zraněním bohužel na místě podlehl,“ popsala tehdy policejní mluvčí Miluše Zajícová.