V neděli zasahovala záchranka u havárie nedaleko rondelu u Globusu na obchvatu Olomouce. Po střetu s náklaďákem tam bourala honda s motorkářem a spolujezdkyní.

Podle policie 52letý šofér nákladního auta při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého "trefil" zrcátkem mladou ženu na sedadle motorky.

"Došlo ke střetu pravého zpětného zrcátka náklaďáku s ochranou přilbou 26leté spolujezdkyně. Vlivem tohoto střetu došlo k pádu motorky i s osádkou. Při nehodě došlo ke zranění jak 56letého řidiče motorky, tak spolujezdkyně, kteří byli převezeni do olomoucké fakultní nemocnice," popsala policjení mluvčí Ivana Skoupilová.

V pátek zase na křižovatce Schweitzerovy a Ibsenovy havaroval 16letý mladík na yamaze, když se snažil vyhnout octavii vyjíždějící z vedlejší ulice.

"Její 24letý řidič jedoucí z vedlejší ulice Ibsenova při vjíždění na hlavní pozemní komunikaci najel do prostoru křižovatky právě v moment, kdy zleva po hlavní přijížděl motorkář. Ten při vyhýbacím manévru vyjel mimo komunikaci a upadl na zem. Při pádu došlo k jeho zranění, se kterým byl vozidlem záchranné služby převezen do Fakultní nemocnice Olomouc," uvedla mluvčí policie.