Auta se srazila na okraji Mohelnice na tahu na Zábřeh před devátou hodinou večer. Podle policie byla pravděpodobně na vině odbočující řidička passatu.

"Řidička VW Passat jela ve směru od obce Libivá, začala odbočovat vlevo na silnici III. třídy a přitom nedala přednost protijedoucímu vozidlu Toyota Urban. Následoval střet, po kterém skončila toyota na svodidlech," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ve volkswagenu jel s řidičkou jeden spolujezdec. V toyotě byli mimo řidiče ještě další dva cestující.

"Při nehodě došlo ke zranění všech pěti účastníků nehody, kteří byli sanitkami převezeni do fakultní nemocnice," doplnila mluvčí Zajícová.

Nehoda octavie mezi Příkazy a Břuchotínem, 23. 3. 2024
Divoká bouračka u Olomouce: opilý mladík zbořil plot a přistál na cizím autě

"Jedna osoba zůstala zaklíněna v kabině vozu, museli jsme ji vyprostit. Poskytli jsme první pomoc dalším zraněným. Zraněné pacienty jsme transportovali do sanitních vozů," informovala mluvčí zasahujících hasičů Lucie Balážová.

U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem a u řidičky, byl z důvodu jejího zdravotního stavu, nařízen odběr krve v nemocnici. "Na vozidlech byla škoda předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun a na svodidlech 10 tisíc. Nehoda je nadále v šetření," uzavřela Zajícová.