Obě havárie se staly v neděli před 10. hodinou dopoledne na D35 u Křelova. Bouračky zavřely čtyřproudovku v obou směrech na více než hodinu.

Ve směru na Olomouc se srazila mladá řidička v passatu s golfem před sebou. V něm se zranila spolucestující, záchranáři ji převezli do fakultní nemocnice.

V opačném směru na Mohelnici současně do sebe narazila tři auta. Podle informací z místa nehody se pravděpodobně střetla při prudkém brzdění v reakci na srážku passatu a golfu v protisměru.

"26letá řidička passatu jedoucí v levém jízdním pruhu na Olomouc nepřizpůsobila rychlost jízdy dopravně technickému stavu pozemní komunikace, vlastnostem vozidla a svým schopnostem, přičemž narazila zezadu do před ní jedoucího auta VW Golf," popsala mluvčí policie Ivana Skoupilová.

54letý řidič šofér golfu se podle ní ještě snažil na rychle se přibližující passat zareagovat přejetím z levého pruhu do pravého a zpět.

"V důsledku čehož došlo k zadnímu najetí mladé řidičky do golfu, který narazil do středových svodidel. Passat narazil jak do středových svodidel, tak do svodidel při pravém okraji vozovky," uvedla mluvčí policie.

Srážkou passatu s golfem se policisté i nadále zabývají.

"Při nehodě došlo ke zranění 53leté spolujezdkyně z vozidla VW Golf, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Dále došlo ke hmotné škodě na svodidlech i na obou vozidlech v předběžné výši 140 tisíc korun. Přítomnost alkoholu u řidičů vyloučila provedená dechová zkouška," uvedla policejní mluvčí.

Srážka u benzinové pumpy mezi Těšeticemi a Ústínem, 29. dubna 2024
Srážka u Olomouce, BMW přistálo v poli

V opačném směru na Mohelnici současně do sebe narazila kia, hyundai a VW Golf. Podle informací od jednoho z řidičů poskytujících na místě pomoc, auta začala intenzivně brzdit kvůli úlomkům odlétlých po havárii passatu v protisměru.

Podle policie si 44letá řidička golfu, která narazila do před ní jedoucího hyundaie s 39letou ženou za volantem, neponechala dostatečnou vzdálenost mezi auty. Nehoda aut ve směru na Mohelnici byla podle policie vyřešena řidiči na místě.