Nehoda se stala kolem druhé hodiny odpoledne. Podle dosavadních informací v úseku D35 mezi Přáslavicemi a Daskabátem dodávka srazila chodce, poté nabourala do kamionu.

Sraženého muže, který měl přebíhat dálnici, letecká záchranka transportovala v ohrožení života do Fakultní nemocnice Olomouc.

Úsek dálnice mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem byl pět hodin neprůjezdný, provoz tam obnovili až kolem 19. hodiny.

Podle hasičů byli na místě celkem tři zranění.

„Jeden byl transportován leteckou záchrannou službou, další dva zůstali zraněni a zaklíněni v kabině dodávky. Oba jsme vyprostili. Využili jsme hydraulické zařízení,“ popisovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

„Odstranili jsme dveře a rozpěrným válcem jsme odtáhli palubní desku, abychom pasažérům uvolnili nohy a mohli je vyprostit. Následně jsme je předali zdravotnické záchranné službě,“ sdělila mluvčí.

Mnohočetné poranění

Jak po 15. hodině upřesnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková, letecká záchranná služba transportovala do olomoucké fakultní nemocnice ve vážném stavu muže, jenž údajně měl přebíhat silnici, kde jej srazila projíždějící dodávka. Ta měla následně narazit do kamionu.

„Utrpěl mnohočetné poranění. Pacienta bylo nutné převést na umělou plicní ventilaci. V ohrožení života jej kolegové transportovali do fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu,“ sdělila Olomouckému deníku.

Dva lidé z dodávky podle mluvčí vyvázli z podstatně lehčími zraněními.

„Jednalo se zejména o poranění hrudníku, pohmoždění od pásu a aktivace airbagu. Byli lékařskou posádkou transportování na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Olomouc k dalšímu dovyšetření,“ dodala.

Na místě zasahuje profesionální jednotka hasičů z Olomouce, dvě dobrovolné jednotky hasičů z Doloplaz a Velkého Újezdu. Probíhá vyšetřování Policií ČR.