Kromě těžce zraněného chodce, kterého odvážel vrtuník, se zranili i dva lidé v nabourané dodávce.

Nehoda se stala na dálnici mezi Přásavicemi a Daskabátem před 14. hodinou.

„Policisté na místě zjistili, že 36letý muž z dosud nezjištěných příčin vběhl na dálnici v momentě, kdy v pravém jízdním pruhu projížděl 21letý řidič nákladního vozidla,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

„I když se řidič snažil střetu s chodcem vyhnout a strhl řízení vlevo, muže srazil. Na nenadálou situaci nestačil zareagovat 41letý řidič dodávkového vozidla Iveco, který v danou chvíli jel v levém jízdním pruhu a narazil do zadní části nákladního vozidla,“ uvedl.

Při nehodě došlo ke zranění celkem tří osob.

„Chodce, který byl s těžkým zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc, řidiče dodávky a jeho 27letého spolujezdce,“ informoval mluvčí policie.

Podle mluvčího Fakultní nemocnice Olomouc je zraněný chodec mimo ohrožení života.

„Utrpěl vážnější zranění, nikoliv však ohrožující jeho život,“ sdělil Adam Fritscher.

Směr na Ostravu byl v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem až do 19. hodiny neprůjezdný. Řidiči museli po objízdné trase.

Škodu způsobenou při dopravní nehodě odhadli policisté na 200 tisíc korun.

„Nehodou se zabývají olomoučtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za které viníkovi hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest,“ sdělil mluvčí Libor Hejtman.