„První havárii na sedmadvacátém kilometrudálnice ve směru na Olomouc zavinil řidič kamionu, který zřejmě nedoržel bezpečnou vzdálenost a narazil do návěsu před sebou. Za ním se pak srazila dvě osobní auta a k další nehodě pak došlo ještě v koloně,“ informovala mluvčí severomoravské policie Soňa Štětinská.

Řidiče kamionu museli z kabiny vystříhat hasiči. Záchranáři jej pak převezli s těžkým zraněním na urgentní příjem olomoucké nemocnice. „Čtyřicetiletý řidič při havárii utrpěl zlomeniny nohou a poranění hrudníku,“ sdělila vedoucí dispečinku záchranné služby.

Kolem dvanácté hodiny již policisté uvolnili pro dopravu levý jízdní pruh. Dopravu do té doby odkláněli a řidiči se na rychlostní silnici připojovali na sjezdu u Olšan.

Jen o sedm kilometrů dál museli po jedné hodině odpoledne řešit dálniční policisté další hromadnou havárii.

„Zřejmě ze stejné příčiny jako u předchozí nehody se na třicátémčtvrtém kilometru dálnice ve směru na Olomouc srazilo pět osobních automobilů a jedna dodávka. Havárie se ale v tomto případě naštěstí obešla bez zranění a provoz na dálnici byl ihned obnoven,“ doplnila Štětinská.