„Hlášení o pádu ocelové konstrukce přijali policisté v pondělí v podvečer. Konstrukce o váze několika tun spadla na hřišti v ulici Náves Svobody z dosud neznámé příčiny na dětské pískoviště, nikdo ale naštěstí nebyl zraněn,“ informovala mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Policisté událost vyšetřují pro podezření z trestného činu obecné ohrožení. Hřiště u školní budovy, které vlastní magistrát, od úterý pro jistotu uzavřel ředitel školy.

„V roce 2004 bylo nově rekonstruováno a dosud tak u stavební firmy běží záruční doba. Firma na hřišti oba koše znovu ukotví, do té doby bude pro veřejnost uzavřené,“ uvedl mluvčí olomouckého magistrátu Ivan Rašťák.

Rekonstrukci dětského hřiště provedla před čtyřmi lety velká stavební firma Skanska. Hned v úterý se sešel stavbyvedoucí s policisty a zástupci magistrátu.

„Příští týden stavbaři konstrukci znovu ukotví a zkontrolují na hřišti i druhý koš. Příčinu pádu zatím neznáme, ale uděláme všechno proto, aby se taková situace neopakovala,“ vysvětlil zástupce společnosti Skanska Aleš Verner.

Preventivní revizi dalších hřišť ale magistrát zatím neplánuje. „Každá úprava hřiště je samostatná stavební akce, na kterou je výběrové řízení, takže realizátoři jsou různí. Zatím nemám informace o tom, že by se nějaká kompletní revize plánovala,“ doplnil Rašťák.