Řidič osobního auta tam odstavil porouchané vozidlo. Ve chvíli, kdy stál před otevřenou kapotou, narazil do jeho vozu nákladní automobil. Padesátiletý muž při nárazu utrpěl mnohočetná velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. V době srážky náklaďák objíždělo další osobní auto, v něm se však už nikdo další nezranil.

Padesátiletý řidič ze Vsetínska zastavil ve čtvrtek krátce před polednem na R 35 osobní automobil kvůli technickým problémům. Ve chvíli, kdy stál u sjezdu u Mladče před otevřenou kapotou, narazil do jeho vozu nákladní automobil, který se ho chystal předjet.

„Jeho šofér si při tomto manévru všiml, že je již předjížděn dalším osobním vozidlem. To bylo při nehodě zasaženo úlomky z havarovaných automobilů, nikdo se v něm ale nezranil. Zranění neutrpěl ani řidič nákladního vozidla. Dechová zkouška prokázala, že před jízdou nepil alkohol," řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že výše škody dosud není vyčíslena.

Záchranáři na místě bojovali o život jednapadesátiletého muže z porouchaného osobního auta. Kvůli přistání jejich vrtulníku byla silnice v obou směrech uzavřená.

„Muž utrpěl mnohočetná a velmi vážná zranění, kterým bohužel podlehl. Žena sedící v nepojízdném vozidle ani nikdo další se při nehodě nezranil," sdělil náměstek záchranné služby Jan Weinberg.

U nehody zasahovali také litovelští profesionální hasiči.

„U všech havarovaných vozidel provedli protipožární opatření. Poté, co policie nehodu tzv. zaměřila jsme vozovku uklidili a postupně zprovoznili jízdní pruhy," sdělila mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Komunikace je stále v jednom jízdních pruhu uzavřená, probíhá úklid havarovaných vozidel.