Nehoda se stala po sedmé hodině na přejezdu mezi železničními stanicemi Nové Sady a Nemilany.

Sedmdesátiletá žena střet nepřežila.

Policie tragédii vyšetřuje, prozatím nevyloučila ani sebevraždu.

Na přejezdu bez závor podle všeho světelná signalizace fungovala.

Nehoda do 10. hodiny komplikovala provoz na trati. 

Neštěstí se stalo v ulici Požárníků v Olomouci - Slavoníně.

„Ráno v 7:09 na železničním přejezdu, který je zabezpečen světelnou signalizací bez závor, došlo ke srážce osobního vlaku jedoucího z Prostějova do Olomouce s osobou," potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Policie upřesnila, že se jednalo o sedmdesátiletou ženu.

„Podle prvotních informací měla náhle vstoupit před projíždějící vlak," sdělila za kriminalisty jejich mluvčí Irena Urbánková.

Inspekce se momentálně domnívá, že světelné zabezpečovací zařízení bylo v daný okamžik funkční. Ale i to bude předmětem dalšího šetření, které provádí i policie.

„Alkohol byl u strojvedoucího na místě vyloučen dechovou zkouškou. Co bylo přesnou příčinou této tragické události, zda se jednalo o nešťastnou náhodu případně o sebevraždu, policisté zjišťují," ujistila Irena Urbánková.

Rychlíky na trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi byly odkláněny směrem na Přerov. Cestující využívali náhradní autobusovou dopravu zhruba do 10 hodin.

V celém Olomouckém kraji zaznamenala Drážní inspekce do konce září celkem devět mimořádných událostí na železničních přejezdech. Loni to bylo za stejné období o čtyři případy více.

Zatímco tyto nehody loni nepřežili za prvních devět měsíců tři lidé, letos kromě úterního neštěstí zemřel jeden člověk.

Bylo to v pátek 24. června. Na železničním přejezdu v Nové ulici v Postřelmově na Šumpersku vjela multikára před projíždějící rychlík, její řidič střet nepřežil.