Policie se nyní obrací na veřejnost a prosí o pomoc případné svědky nehody. K té došlo ve čtvrtek 11. července v 15.02 v jedné z olomouckých křižovatek.

„Z prvotního šetření vyplývá, že dosud nezjištěný cyklista, zřejmě na trekovém kole, jel ve směru od nábřeží Přemyslovců k ulici 1. máje. Nedal přednost v jízdě protijedoucímu volkswagenu, které jelo po ulici 1. máje směrem k Žižkovu náměstí. V prostoru křižovatky došlo ke střetu cyklisty a pravé boční části vozidla,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková. Ke zranění osob nedošlo. Škoda na autě se pohybuje okolo 20 tisíc korun.

Mělo by se jednat o zhruba pětadvacetiletého, 180 až 190 centimetrů vysokého muže v tmavém oblečení.

„Měl mít nasazenou kapuci a přes obličej černý šátek s motivem lebky, takže mu byly vidět pouze oči. Na hlavě měl sluneční brýle a v uších sluchátka. Z nich byla údajně slyšet hlasitá hudba,“ doplnila Urbánková.

Náhodní kolemjdoucí, lidé čekající na tramvaj i řidiči, kteří se poblíž nehody pohybovali a mohli by svými informacemi přispět k jejímu objasnění, se mohou obracet na Dopravní inspektorát Olomouc.

Lze tak učinit osobně na adrese třída Kosmonautů 189/10, telefonních číslech 974 766 251 a 974 766 584 nebo e-mailem na ol.di.podatelna@pcr.cz. Informace je možné oznámit i přes linku 158.