Havárie vypadala hrůzostrašně. Sledovat ze sedadel, jak se na autobus řítí nákladní vůz Liaz s připojeným dvoukolovým kompresorem, byl hodně silný zážitek.

„Náš řidič se zachoval výborně. Volají mi cestující, abych mu poděkoval za to, že tak zvládl situaci,“ řekl po havárii vedoucí oblasti autodopravce Veolia Transport Václav Štětka.

Na rovném úseku se totiž řidič nákladního vozu snažil vyhnout protijedoucímu autobusu. Začal brzdi a za automobilem připojený vozík dostal smyk a vjel do protisměru.

Sedmapadesátiletý řidič autobusu zabránil přímému střetu tím, že strhl řízení, najel na krajnici a narazil do stromu.

Řidič nákladního vozu si problému, který způsobil, vůbec nevšiml a pokračoval v cestě. Policisté jej však zanedlouho vypátrali. Alkohol u něj ani u řidiče autobusu nezjistili. Přesto jej čeká řidiče nákladního vozu vyšetřování.

„Věc šetříme jako přestupek. Vše závisí na tom, jak dlouho potrvá pracovní neschopnost ztří zraněných osob. Může dojít i k překvalifi­kování na trestný čin,“ uvedla k případu mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

V případě uznání viny čeká řidiče nákladního vozu u přestupkového řízení pokuta v rozmezí pětadvaceti až padesáti tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky. Trestný čin počítá až s ročním pobytem za mřížemi.

Na kroky policie čeká i autodopravce. Na autobusu byla škoda vačíslena za sto tisíc korun. Tyto peníze hodlá firma vymáhat po viníkovi. Vyrovnat se chce autodopravce i s cestujícími, kteří při srážce utrpěli zranění.