Na místo okamžitě vyrazili zdravotníci i policisté. „Po příjezdu policisté zjistili, že v polovině svahu jedné ze sjezdových tratí došlo k zachycení 30letého muže rolbou. Poškozený utrpěl těžká zranění a po vyproštění z pod stroje byl předán přivolaným zdravotníkům. Dechová zkouška u rolbaře byla s negativním výsledkem. Ovlivnění návykovými látkami u zraněného muže určí až výsledek nařízeného odběru krve v nemocnici,“ uvedla Pavla Jiroušková z Policie ČR.

Případem se zabývají bruntálští kriminalisté, kteří zjišťují všechny okolnosti a zahájili už úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví.

Tragická nehoda u Horního Benešova, při níž zemřel řidič osobního auta, 16. února 2024
Tragická nehoda na hlavním tahu u Bruntálu: řidič osobáku zemřel na místě

„Třicetiletý muž byl v terénu přejet sněžnou rolbou, pod kterou zůstal zaklíněný. Po vyproštění mu základní první pomoc poskytovali členové horské služby. Prvotní vyšetření našimi lékaři ukázalo, že utrpěl devastující poranění horní končetiny s výraznou krevní ztrátou a také vážné poranění páteře. Nacházel se v život ohrožujícím stavu,“ upozornil mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Muž musel být uveden do umělého spánku a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři zajistili žilní vstupy pro podávání léků a infusních roztoků, naložili pánevní pás a krční límec a zafixovali pacienta do podtlakové matrace. Provedeno muselo být i akutní ošetření hrudníku.

Muž byl poté šetrně letecky přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Rozvodněná Morava na Nových Sadech ve středu 14. února 2024. Ilustrační foto
V řece Moravě v Olomouci našli tělo pohřešované ženy