Nehoda se stala krátce po deváté hodině večer.

"Třiadvacetiletý řidič vozu Opel Astra jel po Určické ulici ve směru od centra města na Určice. U statku se střetl s mužem, který v tu chvíli seděl na vozovce v blízkosti středové dělící čáry,“ sdělila prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Dodala, že po střetu přejely tělo ještě další auta a to v obou směrech jízdy.

„Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Pomoci mu už nemohli ani přivolaní zdravotníci,“ podotkla Nedělníková s tím, že šetření této nehody na místě převzal komisař služby kriminální policie.

Proč muž seděl uprostřed silnice je podle policistů zatím nejasné. Mohlo se jednat o sebevraždu, muž mohl být také pod vlivem alkoholu.

„Další z variant je, že se mu při přecházení silnice udělalo špatně. Pravou příčinu nám objasní až soudní pitva,“ dodala Nedělníková.

Domněnku, že se jednalo o klienta azylového centra, které je nedaleko, jeho ředitel Jan Kalla nevyvrátil ani nepotvrdil.

„Zatím jsme nedostali vyjádření policie, proto se k tomuto případu nemohu vyjádřit,“ řekl pouze Kalla.

Podle slov některých řidičů je úsek silnice směrem k azylovému centru, kde chybí chodník, dost nebezpečný.

„Bezdomovci a nejen oni proto chodí po silnici. Bylo jen otázkou času, kdy se tu něco podobného semele,“ řekl jeden z řidičů Pavel Sklenář.

„Přes Určickou jezdím několikrát týdně. Když se vracím po osmé hodině z práce, občas v tomto úseku velikým obloukem objíždím chodce, kteří se kymácejí a jsou viditelně v podnapilém stavu,“ upozornil Sklenář.

Míru zavinění této tragické události v případě třiadvacetiletého šoféra nyní zkoumá soudní znalec.

„Řidič musí vždy přizpůsobit styl jízdy a rychlost stavu vozovky, povětrnostním podmínkám a viditelnosti. To je nyní předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí.