Jedenačtyřicetiletý muž ořezával kolem v sobotu kolem deváté ráno větve na břehu Hradeckého rybníka v Tovačově. Stál při tom na žebříku opřeném o strom. Jedna z větví pak vymrštila a shodila muže ze čtyřmetrové výšky dolů.

„Muž dopadl na zamrzlou hladinu rybníka a pádem utrpěl těžká poranění hlavy. Na pomoc ihned přiletěla helikoptéra, ale i přes rychlou záchrannou pomoc se jej nepodařilo zachránit a ten na místě svým zraněním podlehl,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle očitých svědků, kteří byli na místě nehody, záchranná služba muže asi jednu hodinu resuscitovala, ale poranění bylo neslučitelné se životem.

Snad měl být zemřelý muž i členem Sboru dobrovolných hasičů v Tovačově, což policejní mluvčí nepotvrdila. „Tuto informaci nemůžeme potvrdit ani vyvrátit,“ řekla Sedláčková.

na Přerovsku to nebyl o víkendu jediný případ tragického úmrtí. Stejný den odpoledne v Oseku nad Bečvou nalezli místní občané v tamním jezu mrtvého muže.

„Do současné doby se nám nepodařilo zjistit totožnost utonulé osoby. Byla nařízena soudní pitva,“ řekla k dalšímu případu Sedláčková. Případ je ve fázi šetření.