Jedná se o pětatřicetiletou ženu ze Šumperska, která v okamžiku havárie seděla na zadním sedadle vpravo.  Bližší informace policie s ohledem na rodinu zemřelé nezveřejnila.

„Policisté nyní čekají na výsledky krevních testů u devatenáctiletého řidiče, předpokládáme, že výsledek by měl být známý ještě tento týden. Řidič na místě uvedl, že nějaký alkohol vypil, podle policistů na něm známky opilosti byly zřejmé," uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Nehoda, která je jednou z nejvážnějších letošního roku v šumperském regionu, se stala v sobotu 11. srpna mezi Dolními Studénkami a Šumperkem.

Před půl druhou hodinou ráno havaroval devatenáctiletý řidič Fiatu Brava, ve vraku vozu zemřela na místě pětatřicetiletá žena. J

ejí totožnost policisté zjišťovali ještě během neděle, protože u sebe neměla doklady.  Další tři muži včetně řidiče byli zraněni, jeden ze spolujezdců byl transportován do olomoucké fakultní nemocnice. Ještě v neděli nebyl ani jeden z mužů schopen výslechu.

Příčinou havárie byla vysoká rychlost a přecenění schopností. Vůz dostal v zatáčce smyk, pak vyjel mimo silnici, přerazil betonový sloup elektrického vedení a skončil na boku.

Řidič je nyní podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let.

Ani přes četnější dopravně bezpečnostní akce se podobným tragédiím podle policistů zabránit nedá.

„Bohužel odvahu k tomu si sednout opilý za volant vždy někdo najde, ale je to i o zodpovědnosti spolujezdců, kteří tak riskují svůj život," uvedl mluvčí policie.

Tragická nehoda: policisté zjišťují totožnost mrtvé dívky
Auto vletělo do sloupu, jeden člověk nepřežil, dva těžce zranění