Okolo tři sta motorkářů se v sobotu sešlo na Horním náměstí v Olomouci a uzamkli tak silnice na zimu s uspokojující bilancí.

„Sešlo se nás kolem tři sta padesáti, a to je více než v březnu, kdy jsme odstartovali sezonu. Mám radost z letošní bilance, protože z celkového hlediska pro nás motorkáře skončila sezona docela dobře,“ řekla jednatřicetiletá motoristka z Olomouce, která je u motorkářů přezdívaná jako Mluvka.

Počet dopravních nehod klesl o pět set a smrtelných skoro o polovinu.

„Jsou to uspokojující čísla. Také klesl počet těžkých nehod, a to z jednaosmdesáti na šedesát. Bohužel alkohol se na dopravních kolizích podepsal obdobně jako loni a to více než ve sto třiceti případech,“ uvedla Marta Vlachová, tisková mluvčí olomoucké policie.

Poslední tragická nehoda na Olomoucku, při které motorkář přišel o život, se stala v pátek 12. září. Motocyklista dostal smyk v levotočivé zatáčce u Lipiny ve směru na Horní Loděnici na Šternbersku.

"Motocykl se položil na levý bok a řidič i stroj po pádu vyletěl vpravo do svodidel u vozovky,“ řekla Vlachová. Motorkář pak v olomoucké fakultní nemocnici podlehl následkům pádu.

K poslední autohavárii, která připravila o život řidiče automobilu, došlo ve středu 17. září na Přerovsku. Řidič auta jel ve směru od Milovic nad Bečvou na Hranice. Jeho vůz dostal smyk a vjel do protisměru a tam se čelně srazil s projíždějícím kamionem. Motorista na místě zemřel.

Bilance nehod motocyklistů

– V období mezi lednem až zářím 2008 řešili policisté 48 dopravních nehod motorkářů. Dvě z nich skončily smrtí člověka. Sedm lidí se těžce zranilo.
– V období mezi lednem až zářím 2007 řešili policisté 52 dopravních nehod motorkářů, žádná z nich neměla smrtelné následky.
– Těžce se při haváriích zranilo 15 lidí, dalších 28 ošetřili zdravotníci s lehkými poraněními.

zdroj: Policie ČR Olomouc