Krátce před třináctou hodinou se motocyklista střetl u Litovle se škodovkou.

„Sedmačtyřicetiletý motorkář, jedoucí na motocyklu Honda ve směru na Litovel, nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a jiným okolnostem, následkem čehož zezadu narazil do osobního vozidla Škoda Octavia, řízeného třiačtyřicetiletou řidičkou, která se chystala na tříramenné křižovatce odbočit vlevo,“ popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Po střetu upadl motocyklista na zem a způsobil si zranění, s nímž skončil v péči zdravotnické záchranné služby a následně byl letecky transportován do nemocnice.

„U obou účastníků nehody byly provedeny orientační dechové zkoušky, které byly negativní,“ doplnila mluvčí Urbánková.

Dvoučlenná osádka osobního vozidla zraněna nebyla. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně 80 000 korun. Řidiči motocyklu byla uložena pokuta v příkazním řízení.

Tragická nehoda motorkáře na Čevenohorském sedle v sobotu 19. září 2020
Vážné nehody motorkářů na konci týdne: jedna skočila tragicky, několik zraněných

Srážka u Výklek

Pár desítek minut po nehodě u Litovle bourala motorkářka i na křižovatce u Výklek na Přerovsku.

„Střetlo se zde osobní vozidlo Škoda Fabia, které řídil osmapadesátiletý řidič, s motocyklem značky Honda, řízeným sedmatřicetiletou motocyklistou, která jela po silnici II/437, ve směru od obce Daskabát směrem na Staměřice. Na křižovatce došlo k jejich srážce,“ sdělila mluvčí Urbánková s tím, že motorkářka upadla na zem.

Motocykl i osobní vozidlo bylo nárazem odhozeno mimo silnici. Při nehodě došlo ke zranění motorkářky a také šedesátileté spolujezdkyně z osobního vozidla. Obě skončily v péči zdravotnické záchranné služby a byly transportovány do nemocnice.

Alkohol byl u řidiče vozidla vyloučen orientační dechovou zkouškou. U zraněné motorkářky, z důvodu jejího zranění, nemohla být orientační dechová zkouška provedena, byl nařízen odběr krve.

Celková hmotná škoda je v současné době odhadována na předběžně 250 000 korun.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou nadále v šetření.(rok)