V pondělí po půl osmé večer se na operační středisko městské policie obrátila babička s tím, že její dospělý vnuk utekl z bytu a chce ukončit život skokem pod vlak u mostu v Černovíře.

Na místo byly hned vyslány hlídky městské policie a vyrozuměna byla také policie České republiky. Operační středisko městské policie zároveň informovalo dispečera Českých drah, aby na zmíněné trati zastavil veškerý provoz.

Tragická srážka fabie s kamionem v Uničově, 19. ledna 2023
Tragédie v Uničově: řidič fabie nepřežil srážku s kamionem

Po příjezdu na místo strážníci v kolejišti zaslechli křičícího muže, který utíkal po kolejích směrem od černovírského mostu.

„Hlídka jej pronásledovala a z dálky svítilnou signalizovala blížícímu se vlaku, který jel v protisměru, aby zastavil. Po chvíli muže v blízkosti již stojící vlakové soupravy společně dostihly hlídky městské a státní policie a odvedly jej do bezpečného prostoru mimo kolejiště,“ popsal mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

Informace o úspěšném zásahu se podle něj obratem dostaly k operačním střediskům městské i státní policie a také k dopravci, aby mohl na trati opět obnovit provoz.

„Nešťastný muž se hlídkám svěřil, že chtěl na místě ukončit život. Byla u něj také zjištěna hodnota 1,26 promile alkoholu v dechu, případ si převzala policie České republiky. Všichni si na místě oddechli, že nebyl zmařen mladý lidský život,“ konstatoval Petr Čunderle.