Čtyřiatřicetiletý řidič vozidla Audi A4 jel od Zábřeha na Postřelmov. Při předjíždění autobusu na rovném úseku silnice dostal smyk.

„Automobil se začal nekontrolovatelně stáčet ve směru jízdy vlevo, zadní částí narazil do protijedoucí Škody Fabia, které řídila třiatřicetiletá žena," informovala mluvčí policie Marie Šafářová. Náraz audinu odmrštil mimo silnici, kde skončila ve vzrostlém stromě. Vozidlo Škoda Fabia se po střetu otočilo kolem své osy a zůstalo stát přední částí v příkopu.

„Řidič Audi utrpěl při nehodě těžké zranění a byl z místa nehody letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidička Škody Fabie a její spolujezdkyně se zranily lehce a záchranáři je převezli do šumperské nemocnice," doplnila Marie Šafářová.

Na vozidle Audi byla škoda odhadnuta na asi 50 tisíc korun a na vozidle Škoda Fabia na asi 40 tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidičky Fabie byla negativní, u řidiče Audi byl vzhledem ke zraněním nařízen odběr krve.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Silnice mezi Postřelmovem a Zábřehem byla kvůli kolizi přibližně na dvě hodiny zcela uzavřena a provoz policisté odkláněli po objízdných trasách.