Nehoda se stala v úterý kolem třetí hodiny odpoledne.

Šofér se třemi promile v krvi se řítil od Přerova a jeho vůz se vymknul kontrole. Mercedes letěl vzduchem ze silnice a v poli udělal několik přemetů.

„V blízkosti zatáčky vyjel vůz ze silnice a narazil předkem do dvou směrových sloupků. Řidič pokračoval dál v jízdě, najel na ocelová svodidla a narazil do dvou dopravních značek. Po nárazu auto letělo vzduchem a při dopadu skončilo na zatravňovací dlažbě vedle cesty. Sjelo do pole, kde se dvakrát přetočilo přes střechu a zůstalo stát na kolech,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Srážka nákladního auta s mladým motorkářem na tahu Olomouc - Šternberk na křižovatce u Štarnova, 14. května 2024
Mladého motorkáře u Šternberka srazil náklaďák

Na místo vyrazili jako první policisté z oddělení hlídkové služby, kteří čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyprostili ze zdemolovaného auta a poskytli mu první pomoc. Dechová zkouška potvrdila, že řidič před jízdou požil - měl v krvi 3,2 promile alkoholu.

„Za těmito vysokými hodnotami měla stát podle vyjádření viníka nehody čtyři vypitá piva, která si dal těsně předtím, než usedl do auta. Záchranka ho z místa převezla do nemocnice a přišel o řidičák,“ řekla. Šofér naštěstí ve voze cestoval sám.

Hromadné nehody na D35 u Olomouce, 13. května 2024
Na obchvatu Olomouce se srazilo 13 aut, jedna žena skončila v nemocnici

Auto bylo po nehodě na odpis a škoda se vyšplhala na 2 miliony korun. „Řidiči hrozí za porušení zákona zákaz činnosti, peněžitý trest, případně odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela mluvčí.