Na okraji Bezručových sadů tam v poledne sjel kočárek s dítětem do Mlýnského potoka.

Příbuzní, kteří měli dítě na starosti, kojence z vody ihned vytáhli a s pomocí policistů i kolemjdoucích podchlazenému a mokrému miminku poskytli první pomoc a snažili se jej zahřát. Nakonec dítě, které bylo při vědomí, skončilo v péči zdravotnických záchranářů.

"Do dvou minut od oznámení přijela na místo policejní hlídka pohotovostního a eskortního oddělení. V době příjezdu byl kočárek s osmiměsíčním kojencem již vytažen rodinnými příslušníky z vody, kteří se snažili dítě zahřát v suchém kočárku, který jim poskytla kolemjdoucí paní," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační foto
Drama v Bystrovanech: z řeky vytáhli ženu v bezvědomí, měla zachraňovat psa

Dítě bylo podle něj při vědomí, bledé, podchlazené a policisté se ihned zapojili do poskytnutí první pomoci a zahřátí kojence zabalením do služebních bund.

"Na místo přijela i druhá policejní hlídka a její členové přenesli dítě do vyhřátého služebního vozidla, kde jej příbuzní vysvlékli z mokrého oblečení a společně s policisty kojence zabalili do suchých služebních bund, kulicha a izolační termo fólie. Dítě vzápětí předali zdravotnické záchranné službě," přiblížil mluvčí policie.

K nešťastnému sklouznutí kočárku do potoka došlo během okamžiku při procházce. 

"Policisté se snažili během zákroku i uklidnit rozrušené příbuzné, kteří měli dítě hlídat," doplnil Libor Hejtman.