Při nehodě v centru Přerova se vážně zranil řidič peugeotu, který skončil na traumatologii olomoucké Fakultní nemocnice. Druhý z šoférů vyvázl jako zázrakem jen se škrábanci na rukou.

„Auto se řítilo velkou rychlostí z Velkých Novosadů a vypadalo to, jakoby ho pronásledovali policisté, nebo před nimi ujížděl. Kropící vůz technických služeb, který vyjížděl z Husovy ulice, nestihl zareagovat. Osobák se do těžkého auta opřel, a to se převrátilo na bok," vylíčil jeden z očitých svědků události.

Na zběsilou jízdu frekventovanou křižovatkou, která bývá ve špičce ucpaná stojícími auty, doplatil asi třicetiletý šofér osobního vozu peugeot. Záchranka ho ve vážném stavu převezla do olomoucké fakultní nemocnice.

Nehoda peugeotu a vozidla technických služeb v centru Přerova

„Utrpěl těžké poranění hlavy a v době převozu byl na umělé plicní ventilaci," shrnul náměstek ředitele krajské zdravotnické záchranné služby Jan Weinberg. Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Egona Havrlanta je muž mimo bezprostřední ohrožení života.

„Byl přivezen na urgentní příjem se středně těžkým mozkolebečným poraněním, zlomeninou dolní čelisti a poraněním hrudníku. V současné době je na operačním sále v péči stomatochirur­gů," řekl.

Štěstí v neštěstí měl řidič zametacího vozu technických služeb, který se zřejmě znovu narodil. Z nehody vyvázl bez následků.

„Jel jsem po Komenského normálně na zelenou a řidič auta nezvládl řízení. I s technikou jsem se převrátil na bok. O síle nárazu svědčí i to, že osobák povalil kolos o váze čtrnácti tun, který byl plný vody na kropení," popisoval šofér z havarovaného vozu.

Kolony opět zacpaly Přerov

Převrácený čistící vůz, který zablokoval dopravu v Komenského ulici v Přerově, museli pracovníci technických služeb „postavit na nohy" s pomocí jeřábu. Ředitel Radek Koněvalík, jenž dorazil na místo bezprostředně po nehodě, odhaduje značné škody.

„To auto je na odpis. Jeho pořízení přišlo na čtyři miliony korun, naštěstí ale máme pojistku. Hlavní je, že se našemu řidiči nic nestalo," sdělil.

Podle policistů, kteří zasahovali na místě, jel řidič vozu peugeot po ulici Velké Novosady a při odbočení vlevo vjel do křižovatky na červenou.

„Čelně tak narazil do levého zadního boku auta technických služeb," uvedl Michal Dopita z přerovského Dopravního inspektorátu.

„Příčiny nehody a další okolnosti v tuto chvíli šetříme," doplnila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehoda v centru Přerova opět ukázala, jak městu chybí dopravní napojení na dálnici D1. Řidiči v Komenského ulici stáli v dlouhých kolonách až do doby, než se podařilo odstranit z vozovky nabouraná auta.

„Začínáme být prokletým městem a tato nehoda opět ukázala, co je to chybějící obchvat. Jsem hlavně rád, že řidič technických služeb vyvázl bez zranění a nebyl viníkem neštěstí," uzavřel náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS), který přijel na místo bezprostředně po nehodě.