Strojvedoucí z projíždějícího rychlíku naštěstí včas zachytil signál o komplikacích na přejezdu a asi sto metrů před ním vlak přibrzdil. Kvůli nehodě nabraly vlaky až hodinové zpoždění.

„Řidič vjel na železniční přejezd v okamžiku, kdy svítila červená a spouštěla se závora. Auto uvízlo pod ní. Strojvedoucímu naštěstí návěstidlo dalo okamžitě výstražné znamení, protože závora nedopadla tak, jak má. Stačil včas zareagovat a vlak přibrzdit,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič kamionu spolu s dalším svědkem nehody vytáhl závoru nahoru, takže nedošlo k žádným materiálním škodám nebo poškození zabezpečovacího zařízení.

„Bylo velké štěstí, že strojvůdce přibrzdil asi sto metrů před přejezdem. Řidič kamionu je v pořádku, vznikly jen dopravní komplikace na dráze. Rychlík z Olomouce do Brna kvůli tomu musel asi hodinu stát,“ popsal situaci na místě jeden z pracovníků Českých drah. Podle policejní mluvčí vyčíslily dráhy škodu na 50 tisíc korun.

„Tato událost se dotkla čtyř vlaků osobní přepravy. Rychlík z Olomouce do Brna měl zpoždění 65 minut, expres ze Starého Města u Uherského Hradiště do Prahy pak 27 minut a další dva osobní vlaky se opozdily o 21 a 13 minut,“ uvedl manažer komunikace Českých drah Radek Joklík.

Podle něj byla nehoda nahlášena o půl osmé ráno a zhruba do osmi hodin se na trati nejezdilo vůbec. „Po osmé jsme začali jezdit jednokolejně a o půl deváté byl provoz zcela obnoven,“ dodal Joklík.