Nešťastná událost se stala po setmění, kolem devatenácté hodiny. Rolba zde v polovině svahu jedné ze sjezdových tratí zachytila třicetiletého muže. Poškozený utrpěl těžká zranění a po vyproštění zpod stroje byl letecky transportován do fakultní nemocnice v Ostravě.

Případ řeší kriminalisté z Bruntálu pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. „Pokud existují další svědci nebo kamerové záznamy nehody, ať z mobilu nebo například z kamery, kterou mohl mít na helmě některý lyžař, kolegové by je uvítali,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Policii totiž zatím chybí klíčová informace – popis události od samotného zraněného.

„Čeká se na zlepšení jeho zdravotního stavu, aby s ním mohli vyšetřovatelé mluvit. V tomto případu konáme různá prověřování, zjišťujeme svědky, vyslýcháme osoby, které byly incidentu přítomny. Čeká se na toxikologický rozbor, zda byl zraněný pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Nikdo zatím nebyl obviněn,“ sdělil René Černohorský.

Podle neoficiálních informací, které má Deník k dispozici od člověka z místní komunity, měl být muž opilý. S rolbařem se měl dostat do křížku a poté měl na jedoucí rolbu skočit. Potvrzené zatím je, že rolbař v době incidentu nebyl pod vlivem alkoholu.

Zraněný muž zůstává v ostravské fakultní nemocnici. „Jeho stav je stabilizovaný, nadále zůstává v péči kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny,“ uvedla Iva Piskalová z oddělení komunikace nemocnice.

Zraněného na místě ošetřovali členové horské služby. Incident se ostatně stal v blízkosti jejich stanice. „Vše je v šetření policie, žádné další informace nad rámec toho, co jsme již uvedli, proto poskytovat nebudeme,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.