Dvacetičtyřletý řidič favoritu, kterého doprovázel čtyřnohý přítel, nedal kolem třetí hodiny odpolední přednost po hlavní silnici blížící se felicii a střetli se.

„Prostě jsem ho přehlédl. Schválně jsem ho rozhodně trefit nechtěl,“ řekl Zbyněk Skýba z Olomouce přímo na místě nehody, kde se procházel s jediným dalším členem posádky, psem jménem Něňa.

Řidiče felicie, který byl podle svědků události nepřipoutaný, odvezla záchranná služba do nemocnice, nestalo se mu však nic vážného.

„Byly to jen pohmožděniny a mladého muže jsme převezli na chirurgii Šternberka,“ řekl Jan Weinberg, náměstek ředitele krajské záchranné služby. Mnohem horší ale pro dvacetiletého poraněného řidiče je fakt, že mu byl prokázaný po nehodě alkohol. „Při dechové jsme naměřili 0,36 promile,“ řekla Marta Vlachová, policejní mluvčí.

Ke křižovatce pod golfovým hřištěm přijela k zásahu také jedna jednotka profesionálních hasičů ze šternberské stanice a dobrovolní hasiči z Dolan.

„Uvolnili jsme vozovku, zabezpečili obě vozidla a uklidili místo nehody,“ řekl Lubomír Grézl, velitel zásahu. Krátce po půl sedmé na místě ještě zůstávali dobrovolní hasiči a oba vraky odvezla odtahová služba.