„Policejní hlídka na místě muže vyzvala k dechové zkoušce na alkohol. Zkouška byla provedena s pozitivním výsledkem, a to hodnotou 3,42 promile. Téhož dne byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informoval krajský policejní mluvčí Petr Piňos.

V neděli v noci pak další opilý řidič na Olomoucku bohužel havaroval. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy stavebně technickému řešení komunikace a svým schopnostem.

S vozidlem vyjel do protisměru a následně částečně mimo vozovku, kde přerazil sloup veřejného osvětlení, sloupek dopravní značky a následně i sloup osvětlení přechodu pro chodce, čímž způsobil výpadek veřejného osvětlené v celé ulici.

„Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Policejní hlídka na místě muže vyzvala k dechové zkoušce na alkohol. Zkouška byla provedena s pozitivním výsledkem, a to hodnotou 2,15 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil,“ pokračoval mluvčí a doplnil, že řidič svým jednáním způsobil škodu v předběžné výši 50 000 korun.

„Téhož dne byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil Petr Piňos.