I to je výsledek víkendového řádění silného větru v Olomouckém kraji.

„V penzionu bylo ubytováno dvacet tři hostů, kterým majitel zajistil náhradní ubytování. Hasiči nejprve pomohli s jejich evakuací, a když byl objekt prázdný, začali řešit zabezpečení nahnutého stromu,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Doplnila, že velitel zásahu vyhodnotil, že nejbezpečnější bude uvázat uvolněný strom ke zdravému. Práci jim komplikoval silný vítr, který celou dobu zásahu na místě foukal.

Nebyl to však jediný případ kterému hasiči večer nebo v noci vyjížděli.

„Situace se ale výrazně uklidnila a naše statistiky si připsaly dalších pouze deset událostí. Předpokládáme, že také dnes bude pokračovat likvidace následků řádění větru, která však již bude více méně v režii pracovníků lesů,“ doplnila mluvčí.

Pilně se pracovalo také na silnici I/11 která vede ze Šumperka do Bruntálu. Ta byla pro motoristy uzavřená kvůli popadaným stromům.

„Od nedělního večera do čtvrté hodiny probíhal prořez popadaných stromů. V tuto chvíli je silnice s opatrností opět průjezdná. Polom se bude během dne odstraňovat,“sdělil ráno technický ředitel společnosti Stavby, opravy a údržby silnic Radim Mamula.