„Nedrželi se pokynů policistů, kteří je naváděli na objízdnou trasu,“ uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Ta vedla přes Velký Újezd až do Přáslavic.

„Spousta řidičů se vydala na Doloplazy a Tršice, někteří dokonce sjeli už u Lipníka nad Bečvou,“ komentovala situaci mluvčí policie Irena Urbánková.

Například kolona do Přerova tak začínala už v Oseku nad Bečvou.

Hasiči vyjížděli na místo nehody hned dvakrát. Poprvé krátce před jednou hodinou ráno, kdy tady s cisternou převážející 22 tun LP boural padesátiletý řidič cizí národnosti.

Do cisterny, která zůstala odstavená na 280,5 kilometru dálnice ve směru na Olomouc, pár minut po šesté ráno naboural kamion.

„Ten řídil dvaapadesátiletý cizinec. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozidla dopravně technickému stavu komunikace, vlastnostem vozidla a také svým schopnostem,“ vysvětlila policejní mluvčí. Příčiny první nehody policie zatím nezná.

V pondělí policie informovala, že do cisterny zároveň s kamionem nabouralo i osobní auto. V pátek to policejní mluvčí vyvrátil.

„Během šetření jsme zjistili, že osobní vozidlo kvůli nehodě na místě jen zastavilo. Nebylo účastníkem žádné z dopravních nehod,“ řekl Deníku mluvčí policie Libor Hejtman.

Řidič kamionu, který byl jediným zraněným, musí zaplatit dvoutisícovou pokutu. Celková škoda se podle policie vyšplhala na skoro dva miliony.

„U první nehody byla předběžně vyčíslena na milion a 250 tisíc korun, u druhé potom na 620 tisíc korun,“ řekla Irena Urbánková.