Právě srážka s vlakem měla nejhorší následky. Mladý muž vstoupil na koleje v přerovské místní části Lověšice kolem 18. hodiny. Právě tudy projížděl vlak z Věžek na Přerov.

„Strojvedoucí nestačil zabránit střetu. Třiadvacetiletý muž z Přerovska utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do brněnské nemocnice,“ uvedla mluvčí přerovské policie Irena Urbánková.

Jen za červen je to v Olomouckém kraji již šestý případ, kdy vlak srazil člověka. Polovina srážek skončila úmrtím, tři zraněním.

Nejčerstvější přerovský případ prošetřuje kromě policie ještě i drážní inspekce, s velkou pravděpodobností se ale stala chyba na straně zraněného mladíka.

Středa nebyla šťastným dnem ani pro motorkáře, kteří bourali hned na dvou místech v kraji.

Dopolední střet osobního auta a motorky v Sobotíně na Šumpersku skončil zraněním motorkáře, na místě musela zasahovat i Záchranná zdravotnická služba.

Před 16. hodinou havaroval i devětadvacetiletý muž v Drahlově na Olomoucku.

„Motorkář nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a v zatáčce vjel do protisměru, kde v tu chvíli právě projížděl transportér. Jeho řidič se navíc vyhýbal stojícímu vozidlu,“ sdělila mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

Po čelním nárazu skončil řidič se zraněním, na jeho motorce je škoda 30 tisíc korun a na autě 15 tisíc.

Pick-up u Příkaz boural do cisterny

Zhruba ve stejnou dobu bourala také dvě osobní auta v Dlouhé Loučce.

„Jednotka stanice Uničov provedla na místě protipožární opatření a poskytla předlékařskou péči čtyřem zraněným,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Náročnější zásah si vyžádala nehoda u Příkaz. Škodovka se zde po nárazu zaklínila do nákladního auta s cisternou, takže zraněného spolujezdce museli hasiči vyprostit ven.

„K nehodě došlo na rychlostní komunikaci R35. Řidič Škody Pick-up v levém pruhu vybočil, možná proto, že se vyhýbal překážce, a přitom došlo k nárazu,“ uvedla Štrbáková a dodala, že přesná příčina nehody není ještě vyšetřená.

Celková škoda na autě i cisterně je v tomto případě 80 tisíc korun.

Také zábřežští hasiči vyjížděli před čtvrtou hodinou k havárii, při níž řidič osobního auta narazil v Postřelmovské ulici do sloupu veřejného osvětlení. Zraněného muže ošetřili opět zdravotníci.