„Muž byl na místě mrtvý,“ uvedl operační důstojník přerovské policie Pavel Palla. Podle jeho slov nyní policie šetří okolnosti celého případu.

„Zda se jednalo o sebevraždu nebo o nešťastnou náhodu, v tuto chvíli přesně nevíme,“ řekl Palla. Kvůli tragédii trvala více než hodinu výluka vlaků.

Podobné neštěstí na železniční trati se stalo minulý týden i v úterý, kdy spáchal sebevraždu na železničním mostě v Přerově dvacetiletý mladík. Ten si na kolejích počkal, až pojede vlak, a skočil pod něj. Srazila jej lokomotiva, určená k posunu.

„Mladý muž utrpěl četná velmi vážná poranění a na místě zemřel,“ řekla k úternímu případu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov nechal mladík dopis na rozloučenou, z něhož vyplývá, že ho k tomuto kroku vedly osobní důvody. Další podrobnosti však na přání rodiny policisté nezveřejňovali.

Za poslední období se přitom na Přerovsku jedná už o třetí případ tragického úmrtí na kolejích. Zhruba před čtrnácti dny totiž srazilo osmnáctiletého mladíka na trati mezi Dluhonicemi a Prosenicemi v Přerově pendolino.

V tomto případě se ale jednalo o nešťastnou náhodu a mladík doplatil na to, že šel se sběrem v těsné blízkosti železniční trati.

„Mladý muž šel podél kolejí do sběrných surovin v Přerově–Předmostí. Vedl jízdní kolo, na kterém měl připevněné plechy. Nedaleko prodejny Baumax se střetl s projíždějícím pendolinem a náraz ho odmrštil do trávy,“ popsala tragédii, která se stala na konci června, přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž po střetu s vlakem na místě zemřel.

Podle přerovské policejní tiskové mluvčí Michaely Sedláčkové došlo na Přerovsku jen v loňském roce na železnici k pěti tragickým úmrtím. Letos už pod koly vlaku zahynuli čtyři lidé, z toho dva spáchali sebevraždu.