Naposledy v pondělí 2. října odpoledne policisté i horští záchranáři hledali starší ženu, která se ztratila v lokalitě Skřítku na Šumpersku.

„Na tísňovou linku oznámila šestatřicetiletá žena, že postrádá svou šestašedesátiletou maminku. Rodina se zastavila u motorestu Skřítek a vydala se na výlet. Seniorka si netroufla na delší pochod, proto zůstala u restaurace a šla se na hříbky podívat jen po okolí,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Paní ale v lese záhy ztratila orientaci a nakonec zapadla po pás do rašeliniště.

Neštěstí u sebe měla mobilní telefon a podle instrukcí dokázala odeslat své GPS souřadnice.

Ty však policistům ani členům horské služby nepomohly, v udaném místě, které se nacházelo kousek od cesty, nikoho nenašli.

„Pátrací tým s psovodem ženu dál hledal, psovod se čtyřnohým pomocníkem Nerem jí našel necelé dvě hodiny od oznámení. Seniorka uvízla do půl těla v bahně zhruba kilometr od silnice. I psovod se měl problém k ní dostat,“ doplnila Tereza Neubauerová.

Podchlazenou houbařku si převzali do péče zdravotníci.

Zabloudil a v lese strávil noc

Před týdnem ve stejné lokalitě policisté i záchranáři hledali sedmdesátiletého houbaře, který dokonce v lese musel strávit noc.

Mobil se mu totiž během pátrání vybil a potmě se už důchodce najít nepodařilo. I přes špatné počasí ale houbař vyvázl bez úhony a ráno se ho záhy podařilo objevit.

Několik podobných akcí se odehrálo také v hustých lesích na Jesenicku, kam sbírat lesní plody jezdí řada Poláků.

Začátkem září polského seniora dokonce hledal vrtulník s termovizí v oblasti Rejvízu, nalezen byl po několika hodinách u hranic ve Zlatých Horách.

Když houbař netrefil k autu, kde měl sraz se synem, vydal se pěšky domů svých.

Další Polák se ztratil koncem září v okolí Kunčic u Starého Města, i jeho se podařilo najít unaveného a podchlazeného.