Na 255. kilometru dálnice ve směru na Mohelnici zemřel řidič cctavie. Ten před půl dvanáctou nedokázal zareagovat na odklízení předchozí nehody.

Při brzdění dostal smyk a zezadu narazil do hasičského vozidla, které stálo se zapnutými majáky v pravém jízdním pruhu.

„Řidič zůstal zaklíněný ve voze a i přes rychlé vyproštění hasičů svým zraněním na místě podlehl,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová. Škoda na autech byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Tragédie byla následkem první nehody, k níž v daném úseku došlo už před 11. hodinou. Do dacie za jízdy narazilo audi.

Zatímco poškozený řidič zastavil na pravém okraji dálnice, druhý účastník nehody z místa ujel. Po řidiči audi pátrá policie.

„Na vozidle značky Dacia došlo ke škodě, která byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

V průběhu vyšetřování nehody do odstavené dacie narazil ještě nákladní automobil. Řidič nepřizpůsobil rychlost situaci na pozemní komunikaci, za což vyfasoval pokutu ve výši 2 tisíce korun. Obě srážky se obešly bez zranění.

Když na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, došlo ke třetí, tragické nehodě. Směr na Mohelnici tak byl téměř 4,5 hodiny uzavřený.

„Veškeré okolnosti, souvislosti, přesné příčiny i míra zavinění dopravních nehod budou nyní předmětem dalšího šetření policie,“ doplnila Vanková.