Nákladní auto se tam podle policistů převrátilo zřejmě kvůli příliš vysoké rychlosti. Z cisterny vyteklo asi deset tun asfaltu, směr z Prostějova na Olomouc museli zhruba na čtyři hodiny zavřít.

"Na dálnici D46 došlo v 9:20 hodin ve směru z Prostějova na Olomouc k havárii nákladního vozidla s cisternou (převrácení) a vytečení asfaltu na komunikaci, který se rozlil v obou jízdních pruzích ve směru na Olomouc a zasáhl i do levého jízdního pruhu ve směru na Prostějov," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

"V tuto chvíli je již zprovozněn ve směru na Olomouc jeden jízdní pruh. Prosíme o průjezd se zvýšenou opatrností. V místě události je snížena povolená rychlost na 80 kilometrů v hodině," sdělila po jedné  hodině odpoledne mluvčí policie.

Asfalt likvidují hasiči. "Právě zasahujeme u dopravní nehody u Bystročic na D46, kde se převrátil přívěs asi s deseti tunami asfaltu, který se rozlil do obou pruhů. Komunikace je nyní neprůjezdná. Odstraňujeme materiál z komunikace," popsala dopoledne Lucie Balážová, mluvčí krajských hasičů.

Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, nepotvrdilo se, že by před jízdou požíval alkohol.

"Šetřením na místě bylo zjištěno, že pravděpodobnou příčinou havárie cisterny byla překročená stanovená rychlost. Škoda byla předběžně vyčíslena na necelé dva miliony korun na komunikaci, vozidle i nákladu. Nehoda je nadále v šetření," uzavírá mluvčí Zajícová.