Provoz byl v obou směrech obnovený v úterý kolem osmé hodiny večer. Energetikům se podařilo opravit stožár na poli u dálnice, který se kácel k zemi po nárazu traktoru. Stabilizovali i další narušený sloup. Práce komplikovalo deštivé počasí.

D35 u Olomouce museli v pondělí po čtvrté hodině odpoledne uzavřít od exitu Holice po exit Přáslavice v obou směrech. Kamiony a náklaďáky navigovali policisté na dálniční objížďku přes Přerov.

Do sloupu na poli u dálnice najel v pondělí odpoledne mladý řidič traktoru. Stožár s elektrickým vedením se nahnul tak, že hrozil pád drátů na dálnici.

"Traktor zůstal pod sloupem zaklíněný. Řidič nebyl po nehodě zraněn. Traktorista uvedl, že prováděl kultivaci pole, přitom se ohlédl dozadu a traktor mezitím narazil do sloupu," popsal mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman.

Testy neprokázaly, že by šofér řídil pod vlivem alkoholu či drog.

Sochu sv. Kryštofa na obchvatu Olomouce (vlevo na původním místě) někdo poničil, musela být odstraněna. 30. 10. 2021
Sv. Kryštof zmizel od obchvatu Olomouce, zloděj mu rozřezal nohy

Energetici v noci na místo stahovali potřebnou techniku, materiál a odborné zaměstnance ze specializované firmy, která se na podobné práce zaměřuje. Před odstřižením drátů elektrického vedení museli technici zajistit okolní stožáry. Práce jim v pondělí komplikovalo deštivé počasí, těžké stroje musely používat řetězy, aby na rozbahněném poli nezapadly.

"Škodu předběžně odhadli na 3 miliony korun. Další půlmilionová škoda vznikla na traktoru. Dál zjišťujeme příčiny a okolnosti nehody," uvedl mluvčí policie s tím, že zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Za ten viníkovi hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Mariánský sloup na Dolním náměstí v Olomouci
Mladá Japonka v noci prolézala Mariánským sloupem v Olomouci. Proč?