O pomoc prosí případné svědky nehody, při které se jedna z cyklistek zranila.

„Žena, která jela po cyklostezce od Bystrovan na Olomouc, měla v Hodolanech přejet do protisměru, kde se střetla s cyklistkou jedoucí na elektrickém jízdním kole. Ta upadla na zem a zranila se, druhá žena ale z místa nehody odjela,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman. Na elektrokole vznikla škoda za tisíc korun.

Nezjištěná cyklistka měla jet ve společnosti cyklisty. Oba mají 40 až 45 let. Na hlavě měli nasazené přilby. Žena je štíhlé postavy, vysoká zhruba 170 centimetrů, má tmavé vlasy a byla oděna do krátkých kalhot a cyklistického dresu vínové barvy bez rukávů. Muž je vysoký 175 až 180 cm, má šedivé vlasy a byl oděn do cyklistického dresu. Oba měli tmavá jízdní kola.

„V souvislosti s objasněním okolností dopravní nehody se obracíme na oba tyto cyklisty, aby se policistům přihlásili,“ vzkázal Hejtman. Policie se obrací také na případné svědky. Pokud někdo viděl uvedenou dopravní nehodu, nechť se přihlásí na linku 158 nebo kontaktuje přímo policisty dopravního inspektorátu Olomouc. Učinit tak může na čísle 974 766 251, e-mailové adrese ol.di.podatelna@pcr.cz nebo osobně na třídě Kosmonautů 10.