Událost se stala ve čtvrtek 15. června kolem 18.30 na Bendlově ulici v olomoucké čtvrti Bělidla.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že dosud nezjištěný cyklista, který jel po ulici Bendlova, ve směru od ulice Libušiny, měl před restaurací přejet na chodník po pravé straně a při tom narazit do pětileté dívenky, která šla po chodníku ve směru od uvedené restaurace. Poté měl z místa nehody ujet,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Irena Urbánková a doplnila, že při nehodě došlo ke zranění nezletilé chodkyně.

Podle policie se mělo jednat o mladého muže ve věku kolem 25let, měl krátké černé vlasy s ofinou, vyholené boky.

Na sobě měl černé triko, černé trekové kalhoty s kapsami, na pravé ruce tetování a na pravé holeni a lýtku měl velkou starší odřeninu.

„Měl jet na horském jízdním kole černo modré barvy, střední velikosti. Kolo mělo mít odpruženou vidlici a odpružený střed. K tovární značce se nepodařilo zjistit bližší informace,“ pokračovala mluvčí.

Policie se teď obrací s prosbou o pomoc na občany, kteří byli přímými svědky nehody a jejich svědectví by mohlo pomoci při objasnění nehody a zjištění totožnosti cyklisty, aby se přihlásili na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovali policisty Dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 189/10 v Olomouci. A to na telefonech 974 766 251 nebo 974 766 572.