První nehoda se stala v pátek 18. června kolem 10:00 na třídě Svobody u budovy bývalé jednoty v Olomouci.

„Řidič Škody Octavia se při couvání střetl s chodkyní, která v té době byla na parkovišti pro taxi,“ sdělil policejní mluvčí Petr Čunderle.

Dva sražení chodci

Ve středu 30. června se staly dvě, zatím neobjasněné, nehody.

Nejprve došlo o půl deváté ráno ke střetu neznámého vozidla a chodce.

„Řidič odbočoval od ulice Polská na třídu Svobody k přechodu pro chodce spojeného se stezkou pro cyklisty vedoucí od tržnice k autobusovému nádraží. Po tomto vyznačeném přejezdu jela cyklistka s dcerou v sedačce umístěné na zadní části kola. Když jela na zelený signál narazilo do jejího ono auto. Cyklistka narazila do jeho pravého blatníku a spadla společně s dcerou. Řidič poskytl první pomoci, načež cyklistka uvedla, že je v pořádku. Po chvíli, kdy řidič již odjel dcera cyklistky uvedla, že jí bolí hlava,“ popsal nehodu Čunderle.

Ve stejný den, kolem 20:20, srazila Škoda Felicie Combi chodkyni. Řidič z místa nehody, kde zůstala zraněná chodkyně, ujel.

„Auto jelo ve směru z Jižní ulice k ulici Slavonínská,“ uvedl Čunderle.

Náklaďák se srazil s motorkou

Čtvrtá nehoda se stala ve čtvrtek 1. července kolem půl desáté dopoledne na sjezdu z R35 ve směru na Olomouc, na úrovni skladu Kaufland Logistik.

„Nákladní auto se zde srazilo s motocyklem Suzuki. Po bočním střetu spadl motorkář na vozovku a lehce se zranil,“ informoval mluvčí.

„Žádáme případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravních nehod, aby se přihlásili na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 766 251,“ dodal Čunderle.