Nezletilý řidič se plně nevěnoval řízení a při odbočování vpravo v ulici Přátelství srazil motorkou teprve sedmiletého chodce.Obě děti jen díky velkému štěstí vyvázly ze střetu bez vážnější újmy na zdraví.

„Sedmiletý hoch stál u pravého okraje vozovky a chtěl přejít silnici. Nestihl zareagovat a uskočit, když se k němu přiřítila motorka. Po střetu s motocyklem upadly obě děti na zem. Starší z hochů utrpěl zranění s předpokládanou dobou léčení na 5 až 7 dní, druhý vyvázl bez větší újmy na zdraví,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Spisový materiál policie s ohledem na nízký věk řidiče odložila.

Podle mluvčí není experimentování nezletilých, kteří nevlastní řidičský průkaz, během léta ničím výjimečným. „Většinou se stává to, že děti usednou na motorku, nebo si vypůjčí auto od svých rodičů. Jejich jízda ale většinou skončí velmi brzy,“ říká mluvčí.

Nezletilí totiž neovládají pravidla řízení a skončí buď v příkopě, nebo vyjedou ze zatáčky a najedou na obrubník. Často je také na místě přistihne hlídka policie.

„Důvodem hazardování nezletilých bývá i to, že se mladí motorkáři nemůžou dočkat dovršení patnácti let a chtějí si stroj co nejdříve otestovat. Ve většině případů ale volí jízdu po polních cestách a nebo v lese. Jen výjimečně se odváží do ulic města,“ shrnula Sedláčková.

Podle jejích slov zatím nezletilí řidiči nezavinili vážnější nehodu, která by skončila těžkým zraněním nebo smrtí. „Případ, který se stal v Hranicích je spíše výjimkou,“ uzavřela.