Nehoda se stala krátce před polednem.

Batole se z hluboké a špatně viditelné díry u pařezu pokusil nejdříve vytáhnout kolemjdoucí. Ven mu ale dokázali pomoci až hasiči.

Dítě, které bylo v parku na procházce s babičkou, skončilo v péči zdravotníků. Podle předběžných informací se mu nic vážného nestalo.

Podle mluvčího krajských hasičů dítě do pětimetrové díry spadlo poté, co otvor asi dvacet metrů od fontány v centru parku přehlédlo.

„Ještě před naším příjezdem se o záchranu pokusil kolemjdoucí, otvor byl ale velmi malý a přístup k dítěti skoro neřešitelný. Hasiči po svém příjezdu do prohlubně spustili hasiče v lezecké ústroji, ten se k dítěti musel v některých místech prohrabat," uvedl Zdeněk Hošák, mluvčí hasičů.

Samotné vyproštění nebylo prý komplikované. Hasiči otvor zabezpečili a vše nyní bude řešit vlastník komunikace, tedy město a správce parků Výstaviště Flora Olomouc (VFO).

„Na místě jsme žádnou stavební činnost nedělali. Pod povrchem je spousta podzemních chodeb. Bohužel se stává, že dochází k propadům zeminy, což se mohlo dít i v tomto případě," sdělila Naďa Krejčí z VFO s tím, že místo, které policie obtáhla páskou, zaopatří.