Nehoda se stala v pátek 30. března kolem půl dvanácté dopoledne na silnici III/44317 na Olomoucké ulici v Hlubočkách-Mariánském Údolí na Olomoucku.

Podle policie z prvotního šetření vyplývá, že dosud nezjištěný řidič blíže neustanoveného vozidla červené barvy, který jel ve směru od Mariánského údolí k Velké Bystřici, měl na úrovni mostu předjíždět tři cyklisty, kteří jeli za sebou ve stejném směru.

„Řidič však již nedokázal všechny cyklisty předjet, protože v protisměru přijíždělo jiné vozidlo. Řidič červeného vozidla měl najet k pravému okraji, kde měl pravým zpětným zrcátkem narazit do levé horní končetiny jednoho z cyklistů. Ten po střetu z jízdního kola upadl. Řidič vozidla pokračoval dál směrem k Velké Bystřici,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Svědci, především pak řidiči projíždějících vozidel, kteří nehodu viděli a mohli by svými informacemi a svědectvím napomoci jejímu objasnění a ztotožnění vozidla a jeho řidiče, se mohou se svým svědectvím přihlásit na linku 158 nebo osobně či telefonicky kontaktovat policisty Dopravního inspektorátu Olomouc, na Třídě Kosmonautů 189/10 v Olomouci, na telefonu 974 766 251 nebo 974 766 582.