Nehoda se stala v neděli 31. prosince kolem desáté hodiny dopoledne na parkovišti u obchodního domu Tesco na ulici Šumperské v Uničově.

Podle policejní mluvčí Irena Urbánkové, dosud nezjištěný řidič neustanoveného vozidla couval z parkovacího místa, přičemž si nevšiml za ním procházející sedmadvacetileté chodkyně a měl do ní nacouvat.

„Po zjištěné této skutečnosti měl řidič zastavit, aby se přesvědčil, zda nedošlo ke zranění. V daný okamžik však chodkyně toto vyloučila, nicméně následně musela vyhledat lékařské ošetření,“ vysvětlila mluvčí.

Policie teď žádá občany, především pak svědky nehody, kteří by mohli svými informacemi napomoci k objasnění nehody, aby se se svým svědectvím a informacemi, přihlásili na linku 158. Mohou taky osobně či telefonicky kontaktovat policisty Dopravního inspektorátu Olomouc na Třídě Kosmonautů 189/10 v Olomouci nebo na telefonech 974 766 251, 974 766 254.

„Rovněž žádáme i řidiče vozidla, který byl účastníkem nehody, aby se v souvislosti s řádným objasněním nehody přihlásil policistům Dopravního inspektorátu Olomouc,“ vyzvala ještě Irena Urbánková.