„Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetlo osobní vozidlo, jedoucí od Šternberka, s chodkyní. Ta při nehodě zemřela,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že k události došlo v prostoru křižovatky silnice I/46 a silnice ve směru od Bohuňovic.

Tedy na stejné křižovatce, kde loni v červenci došlo k tragické srážce osobního auta s nákladním. Tehdy na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Po několika dnech v nemocnici podlehlo následkům nehody i druhé dítě, které cestovalo v osobním autě. Viníkem tragédie byl starší řidič osobáku, při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu autu. Jelikož i on přišel o život, policie případ odložila.

Při sobotní nehodě ke zranění řidiče nedošlo. Alkohol byl u něj vyloučen orientační dechovou zkouškou. U nehody zasahovalo i několik jednotek hasičů.

„Ti na místě provedli nutná bezpečnostní opatření a asistenci při činnosti posádce zdravotnické záchranné služby. Proškolení příslušníci rovněž poskytli svědkům posttraumatickou intervenční péči,“ vyjmenoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle naší čtenářky Adély, která v Bohuňovicích bydlí, je tato křižovatka přehledná a bezpečná. Problém vidí spíše v neukázněnosti řidičů a chodců.

„Často se setkávám s tím, že na té silnici, když se odbočí na Bohuňovice, jdou po tmě neosvětlení chodci. Řidiči si jich pak všimnou na poslední chvíli,“ prozradila žena, která daným místem projíždí téměř denně. Sama podobnou situaci zažila už minimálně třikrát.

Příčiny nehody teď šetří policie.