Auto, které po silnici jelo o něj jen zavadilo. Událost při které se nikdo nezranil se stala ve čtvrtek 9. listopadu krátce před půlnocí.

Podle policie z prvotního šetření vyplývá, že pětadvacetiletý řidič osobního vozidla Peugeot chtěl levým jízdním pruhem předjíždět pomalu jedoucí vozidlo v pravém jízdním pruhu.

„Poté, co přejel do levého jízdního pruhu, uviděl náhle před svým vozidlem, uprostřed jízdního pruhu, chodce, který se pohyboval stejným jízdním pruhem, jako řidič vozidla. I přes veškerou snahu se již nedokázal řidič střetu s chodcem vyhnout a levým zpětným zrcátkem zavadil o jeho pravou ruku,“ popsala událost policejní mluvčí Irena Urbánková.

Doplnila, že řidič ihned po střetu zastavil a vše oznámil na linku 158. Přivolaní policisté provedli u obou účastníků orientační dechovou zkoušku.

„U řidiče byla negativní, u chodce byla pozitivní. Policisté mu naměřili téměř 2 promile alkoholu v dechu,“ pokračovala mluvčí.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob, škoda byla předběžně odhadnuta na patnáct tisíc korun. Při dalším šetření ale vyplynulo, že vozidlo má od září neplatnou technickou kontrolu a také to, že chodec neužil mimo obec žádné reflexní prvky.

„Nehoda je nadále v šetření,“ doplnila Irena Urbánková.