Nehoda se stala v neděli 21. března v době mezi 21. a 22. hodinou na kruhové křižovatce ulic Fibichova, Masarykova a Smetanova, ve směru jízdy od Tovární ulice v Olomouci.

„Řidič osobního auta srazil dva ze tří chodců. Ti šli po vozovce kruhového objezdu. Jeden muž utrpěl těžké zranění, jeden velmi lehké a třetí vyvázl bez zranění,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

„Policie se obrací s prosbou o pomoc na případné svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním nehody. Přihlásit se mohou na telefon 974 766 474 nebo 158, popřípadě osobně na Žižkově náměstí 4,“ uvedla Štrbáková.

Náklaďák poškodil benzinku

Policisté hledají svědky i druhé události, která se stala v pondělí 29. března na rychlostní silnici R46 na pětatřicátém kilometru od Prostějova ve směru na Olomouc.

Řidič auta najel kolem 18. hodiny k čerpací stanici, kde vjel mezi stojany a částí auta nebo nákladu zavadil o plechovou krytinu střechy a poškodil lamely ve výšce 4,3 metru a vytrhl boční plechové krytí.

„Z místa pak odjel, aniž by kontaktoval pracovníky pumpy. Je možné, že si poškození vůbec nevšiml,“ řekla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Policisté žádají řidiče nebo případné svědky nehody, aby kontaktovali Dálniční oddělení Kocourovec na telefon 585 351 040.