„Řidič nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení a vjel do panelových zábran. Při nehodě utrpěl lehké zranění hlavy,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Dechová zkouška u šoféra ukázala přes 2,5 promile alkoholu. Škoda na vozidle činí kolem třiceti tisíc korun, stejná škoda byla vyčíslena také na poškozených betonových zábranách.

Druhý novoroční a také mnohem vážnější karambol se stal pna kruhovém objezdu na kraji Šumperka. Dvacetiletý řidič Seatu, který mířil do města, se z kruhové křižovatky vyřítil tak rychle, že skončil ve sloupu veřejného osvětlení. Mladík ze Šumperka byl s těžkým poraněním hlavy transportován do olomoucké fakultní nemocnice.

Neslavně dopadla silvestrovská noc také pro devatenáctiletého mladíka z Mohelnice, který konec roku slavil v jedné z místních restaurací.

Mladý muž notně posilněný alkoholem si nad ránem vyrazil na projížďku autem. Kamarádovi sebral ze stolu klíče od Škody Favorit a s vozidlem se snažil manévrovat. Jeho styl jízdy měl ovšem do dokonalosti daleko, řvoucí motor a kvílení pneumatik probudilo obyvatele okolních domů. Ti také přivolali policisty.

Ochránci zákona záhy zjistili, že mladík má v sobě téměř dvě promile alkoholu a navíc nevlastní řidičské oprávnění ani na malý motocykl.