K pádu došlo při sjezdu po asfaltové silnici a otec zraněného koloběžkáře se ihned přes aplikaci Záchranka spojil s dispečinkem linky 155 Olomouckého kraje.

„Poté jsme byli vyzváni i my s tím, že chlapec si i přes fakt, že měl přilbu, poranil hlavu a je v bezvědomí. Na místě jsme zjistili, že pád byl zřejmě tak prudký, že bezpečnostní přilba praskla,“ uvedl k okolnostem výjezdu David Spiller, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Horští záchranáři zajistili chlapci životní funkce a pečlivě jej zafixovali do vakuové matrace.

„Ošetřili jsme jej a připravili k transportu vrtulníkem Letecké záchranné služby Olomouc. Ten přistál asi kilometr od místa nehody, takže jsme chlapce museli k němu šetrně přepravit. To už ale měl zraněného v péči lékař záchranné služby a vrtulník ho pak transportoval k dalšímu ošetření do nemocnice v Brně,“ doplnil David Spiller.

„V posledních letech se k tradičním horským sportům přidalo i ježdění na koloběžkách, ať už jde o běžné modely na zpevněné cesty, či horské koloběžky pro sjezdy náročného terénu. S tím na nich vzrůstá i počet úrazů,“ sdělil náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Upozornil, že samozřejmostí pro všechny by měla být opatrnost při jízdě z kopce a nepřeceňování schopností.