Předplatit Deník
Přihlásit

Co chceme

Není zpráva jako zpráva. Ty v Deníku vznikají podle přísných interních pravidel. „Na rozdíl od všech možných příspěvků na internetu se na články na Deník.cz můžete spolehnout,“ říká šéfredaktor Roman Gallo.

Základním vodítkem pro každého člena redakce Deníku je Etický kodex. Stanovuje profesní́ pravidla, která mimo jiné zamezují redaktorům psát články na objednávku politiků či firem. Kodex rovněž popisuje, jak se novináři Deníku musí vyhnout konfliktu zájmů, či jak mají pracovat s anonymními zdroji. Sami se můžete přesvědčit, co vše Etický kodex řeší. Jeho dodržování je povinné.

Jakousi ústavou Deníku je pak Vydavatelská doktrina. Cílem tohoto dokumentu je definovat hodnotové postoje vydavatele k celé řadě témat, která řeší členové redakce Deníku. Tímto dokumentem vydavatel deklaruje, že Deník a Deník.cz nejsou hodnotově neutrální. Naopak, hodnotové postoje v zásadních tématech považujeme za důležitou součást mise našeho vydavatelství.

Následujících 10 základních principů Deníku definuje, jakým způsobem se ve redakci konkrétně snažíme připravovat naše zpravodajství.

Deník strategie a mise

Na závěr prosba na Vás, čtenářky a čtenáře: pokud zjistíte, že se redakce někde od svých pravidel odklonila, prosím napište mi na sefredaktor@denik.cz. Za každý věcný příspěvek budeme vděční.